ENGLISHSLOVAK

HoryZonty - Jarné kolo – SHOWTIME

Termín: 12. - 14. marec 2009

Na pol roka sme Vám dali pokoj a zase sa v nás ozvala chuť stretnúť sa. Porozprávať sa, podeliť sa so zážitkami, skrátka vidieť a vypočuť tých, pre ktorých je chuť spoznávať nové krajiny a nových ľudí silnejšia ako všetky lákavé veci okolo, tých, ktorí neprestali snívať o dobrodružstve, pre ktorých dôjsť do cieľa znamená dosnívať dlhý sen až do konca.

Ako sme už na jesennom podujatí HoryZonty avizovali, festival dobrodružných filmov obohacujeme o jarné kolo. Mnohým totiž chýba osobnejší kontakt s festivalovými hosťami a väčší priestor na diskusie. Práve preto sme sa rozhodli vrátiť podujatie do komorného Artkina Metra. Počas troch dní na návštevníkov čaká okrem niekoľkých filmov a fotovýstav , viac ako desať hodín zameraných na rozprávania a diskusie so zaujímavými hosťami, ktorí síce nie sú nositeľmi žiadnych rekordov, ba naopak, sú to ľudia skôr obyčajní, ktorí sa nevzdávajú svojich snov a cieľov, ktorým sa podarilo navštíviť jeden z čarovných kútov sveta a práve ten prídu prezentovať.

Cestovateľov je mnoho a výber nie je ľahký. Preto sa snažíme zaradiť do programu hlavne dobrých a zábavných rozprávačov. Bratislavské partie horolezcov porozprávajú o lezení na Madagaskare či v Peru, svoju účasť prisľúbili vodáci pôsobiaci na riekach v Čile, domáci Trenčania odprezentujú Aljašku a Venezuelu. Takže sa zdá, že sa máte na čo tešiť. Filmové bloky budú mať symbolické vstupné, sobotná Showtime bude zadarmo, celé sa to odohrá druhý marcový víkend a nezabudnite – aj vy môžete prispieť k dobrej atmosfére. Stačí len prísť, o ostatné sa postaráme my.

motiv