ENGLISHSLOVAK

Filmová súťaž - porota

Peter Kotrha

Rodák z Trenčína absolvoval Filmovú a televíznu fakultu VŠMU v Bratislave. Na konte má niekoľko ocenení za dokumentárnu tvorbu. V roku 2007 bol nominovaný na Novinársku cenu za dokumentárne čistý portrét „Ela“, ktorý narúša stereotypné predstavy o živote handicapovaných ľudí, odvysielaný v Televízii Trenčín. Na festivale minútových a päťminútových filmov Azyl získal v roku 2004 štvrté miesto za svoje čiernohumorné dielo o starom mužovi čakajúcom vo svojej izbe na poslednú návštevu - na mladú a atraktívnu pani Zubatú, s názvom Koniec. V súčasnosti sa venuje kamere a strihu ako freelancer, dokumentárnej tvorbe, externe spolupracuje s regionálnou TV Trenčín, takisto s celoplošnými televíziami, súkromnými štúdiami a neziskovými organizáciami. Často sa ako lektor zúčastňuje na filmových workshopoch.

Michal Vasilko Kele

Mladý režisér a kameraman v jednej osobe, vnuk známeho cestovateľa, horolezca a spisovateľa Františka Keleho, patrí medzi novú generáciu filmárov, ktorí do svojej tvorby esenciálne zapájajú rôzne elementy. Filmu sa venuje už niekoľko rokov. Tento rok zaznamenal úspech na medzinárodnom filmovom festivale minútových filmov - Filmminute v Londýne. Umelecký dokument Bratyslava Boys skončil spomedzi 1500 prihlásených filmov z celého sveta v prvej dvadsaťpäťke. V roku 2006 bol dvadsaťštyri ročný Bratislavčan úspešný aj na festivale Azyl, kde získal tretie miesto v súťaži Reklama na život - Sme ľudia. Okrem filmovej tvorby sa venuje aj fotografii a je kľúčovým členom umeleckej skupiny Golden Požoň Group.

Vladimír "Kazo" Linek

Horolezec telom i dušou. Svoj prvý výstup uskutočnil v roku 1974 vo Vysokých Tatrách so svoji otcom. Zúčastnil sa mnohých zahraničných horolezeckých expedícií po celom svete. V roku 1995 to boli Yosemity, 1998 Grónsko, 2000 Madagaskar, 2002 India, 2003 Peru, 2004, Pakistan, 2005 Čile, Pakistan, 2008 Peru. Vášnivo fotografuje a o svojich výletoch publikuje články v slovenských aj zahraničných časopisoch. V roku 2004 spolupracoval na tvorbe filmu Shiptonskí väzni od Paľa Pekarčika. V roku 2008 si na expedíciu pribalil okrem foťáku aj kameru. Je členom Výkonného výboru SHS JAMES, predsedom Komisie ochrany prírody a redaktorom časopisu Jamesák. Profesne sa venuje tvorbe webovských stránok.