ENGLISHSLOVAK

Fotosúťaž - porota

Čestmír Harníček

Už tretí rok predsedá fotoporode na festivale Horyzonty. Je držiteľom medzinárodného titulu AFIAP. Jeho Vášeň k fotografii sa zrodila v rodnom Přerove. Z neďalekej fabriky na optické prístroje dostal fotoaparát. Na vysokej škole sa postupne vo fotografii zdokonaľoval. Popri nej sa venoval i horolezectvu, rýchlostnému motorizmu, rezbárstvu i hvezdárstvu. Dnes, vo svojich osemdesiatjeden rokoch chodí pravidelne do trenčianskeho fotostrediska, kde predáva skúsenosti mladším, s dôrazom na výtvarnú stránku fotografie. V Trenčíne funguje i fotoskupina Méta, ktorej bol v roku 1962 spoluzakladateľom.

Branislav Molnár

Jediný člen poroty, ktorý sa fotografiou i živí. Na svojom konte má už niekoľko výstav – doma i v zahraničí. Tá najďalej bola v austrálskom Sydney. Najčastejšou témou Braňových záberov je príroda, zvieratá a outdoorové športy. Fotografovať začal počas písania diplomovej práce o výskyte vodného vtáctva na Dunaji. Pri preberaní diplomu z telovýchovy a biológie však vedel, kam budú smerovať jeho kroky. Začal fotografovať a neprestal!

Stanislav Tomka

Cestovateľ, fotograf a pútnik po vysokých horách. Špecializuje sa najmä na fotografovanie krajiny a ľudí. Medzi jeho najobľúbenejšie destinácie patria škandinávske krajiny, Island a himalájske štáty. Autor výstavy 33 veľkoformátových fotografií ,,Magické Himaláje” ktorá mala premiéru v decembri minulého roku. Spolumajiteľ dobrodružno-poznávacej cestovnej kancelárie Sancho tour.